iPad

Punkty sprzedaży

Centrala

Nelissen Polska / SKINPOL

ul. Anny Walentynowicz 26 (dawna Lucyny Herc 50)

20-328 Lublin

tel: 81 745 96 30

fax: 81 748 08 16

panel B2B

Polecamy

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA

 

CEGŁA ELEWACYJNA

ręcznie formowana

 

Proszę przestrzegać następujących instrukcji w czasie użytkowania:

  1. Należy starać się zamawiać cegły z jednej dostawy, aby zagwarantować sobie jednolitość koloru i faktury cegieł. Z uwagi na to, że jest  to produkt na bazie glinki naturalnej, dostawy z róznych cykli produkcjynych mogą się nieznacznie od siebie różnić, a więc należy składać zamówienie na całą potrzebną ilość cegieł.
  2. Dla zachowania jednolitej kolorystyki ściany należy otworzyć kilka palet i murując jednocześnie pobierać cegły z różnych palet.
  3. Świeżo wymurowana ściana powinna być zabezpieczona przed deszczem i zbyt szybkim schnięciem (zaleca się przykrywanie świeżo wymurowanej ścianki).
  4. Zaprawa murarska powinna być dobrana odpowiednio do nasiąkliwości cegieł. Zaleca się ewentualnie lekkie nawilżenie cegieł użytych do murowania ściany. Zbyt rzadka zaprawa murarska może powodować białe wykwity na wymurowanej ścianie.
  5. W czasie murowania należy zaparawą murarską dokładnie wypełniać przestrzeń pomiędzy układanymi cegłami i dobrze je dociskać.
  6. W czasie murowania należy zwracać uwagę na to, aby nie zabrudzić zaprawą zewnętrznej warstwy cegieł.
  7. Murując ścianę należy układać cegły wgłębieniem do góry.
  8. W przypadku dodatkowego zamówienia należy dostarczyć kilka cegieł jako próbkę koloru i faktury, aby móc dobrać podobną partię cegieł.